Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kockysos

Týraný pes Milotice 18.8.2016

65 fotek srpen až říjen 2016 373 zobrazení
Milotice potřetí.
Tentokrát však šlo o týraného psíka, byli jsme upozorněni, že u jednoho domku žije pejsek ve špatném stavu, žrádlo dostává málokdy, často je bez vody, srst má zanedbanou, je zablešený a pokud majitelé přijdou domů povzbuzeni alkoholem, často do pejska i kopnou.
Sice se zabýváme opuštenými a týranými kočkami, ale nedalo nám to a jeli jsme se tam podívat, přesvědčit se, jestli je tato informace pravdivá a říkali jsme si, že pak bychom vše ohlásili.

Včera jsme tam zajeli a hned viděli, že stav psa je žalostný žalostný :-(
O srsti nezle mluvit... dredy a plsť jsou plné blech a jiných parazitů, na mnoha místech úplně chybí. Kůže je nemocná a rozdrápaná do krve. Zacuckané chlupy ho musely 24 hodin denně tahat a bolet. Byl uvázaný na řetězu a v misce měl chleba namočený ve vodě.
Jaké bylo naše překvapení, když nám majitelé řekli, že u nich už byla Krajská veterinární správa a ukázali nám doklad, že KVS při své kontrole neshledala nic v nepořádku!! Pouze chybějící očkování, stav psa jí asi připadal normální :-(
Je nám záhadou jak pracovníci této instituce fungují. I proto jsme v únoru kočky raději odebírali bez ohlášení KVS, po dohodě s paní, protože víme, jak to obvykle dopadá. Možná, ža ani na kočkách nacpaných v králíkárně by neshledali závadu - kromě chybějícího očkováni! :-(
Přemluvili jsme majitele, zda by nám pejska nedali a ... dali :-)
I přesto všechno je však Bertík uplně zlatý! Ani jednou se po nás při manipulaci neohnal, s vrtěním ocasu tento "domov" s námi opustil a v klidu nastoupil do auta.
V tomto stavu nemohl však jít hned do dočasky a proto jsme ho na 1 den hospitalizovali na veterině, kde podstoupil nejnutnější ošetření a zdravotní prohlídku.
Ta ukázala vysokou podvýživu (byl krmený zřejmě rohlíky, takže tuku má dost ale žádné svaly, chyběli mu vitamíny, opravdové živiny) a samozřejmě má velký zánět kůže. Prvotní zásadní ošetření nás stálo 3 900,- Kč.

Pokud byste chtěli na Bertíka přispět, uvítáme vaši pomoc na účtu č. 2600773655/2010. Do poznámky napište Bertík.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron